Dzisiaj jest: 29 Marzec 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Zasady rekrutacji do klasy pierwszej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2012/2013

Termin rekrutacji: od 01.03.2013 do 30.04.2013

1.Do klasy pierwszej przyjmowane są dzieci, które w danym roku kalendarzowym ukończyły siódmy rok życia i nie odroczono im obowiązku szkolnego, a także na wniosek rodziców dzieci 6-letnie. Planuje się utworzenie klas pierwszych odrębnie dla dzieci siedmioletnich i dla dzieci sześcioletnich.

2. W pierwszej kolejności przyjmowane są z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły.

3. Na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) decyzję o przyjęciu dzieci zamieszkałych poza obwodem, w przypadku gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami, podejmuje dyrektor szkoły.

4. Zapisów dokonują osobiście rodzice (prawni opiekunowie) na podstawie dowodu osobistego.

5. Zapisy dzieci do klas pierwszych odbywają się w sekretariacie szkoły(Radzyń Chełmiński, ul. Sady 14 tel. 56 6886167) od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.15 i obejmują dzieci mające rozpocząć naukę w szkole od 1 września danego roku. Druk formularza zapisu można pobrać ze strony internetowej szkoły lub w sekretariacie.

6. W czerwcu zorganizowane będzie zebranie dla rodziców z przyszłymi wychowawcami i wicedyrektorem ds. szkoły podstawowej (losowanie dzieci do klas, prezentacja sal lekcyjnych, bazy dydaktycznej szkoły, informacja o podręcznikach, przyborach szkolnych).

7. Uczniowie zapisani do klasy pierwszej po zakończeniu rekrutacji będą przypisani do klasy o najmniejszej liczbie uczniów.

8. Wszelkie decyzje w sprawach nieobjętych niniejszymi procedurami podejmuje dyrektor szkoły.