Dzisiaj jest: 28 Marzec 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Konferencja "Dziecko nie zawsze zdrowe w szkole"

Konferencja powiatowa

Dziecko nie zawsze zdrowe w szkole

10 kwietnia 2014r. w Zespole Szkół w Radzyniu Chełmińskim odbyła się  kolejna powiatowa konferencja pod hasłem „Dziecko nie zawsze zdrowe w szkole” Patronat nad konferencja objął  Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. Kuratorium reprezentowała wizytator Małgorzata Cieszyńska. Współgospodarzami konferencji byli: Starosta Powiatu Grudziądzkiego Marek Szczepanowski, Burmistrz Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim Krzysztof Chodubski  oraz dyrektor Zespołu Szkół w Radzyniu Chełmińskim Adam Olejnik. Partnerami konferencji były Kujawsko – Pomorskie Centrum edukacji Nauczycieli w Toruniu, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Grudziądzu, Polski Związek Głuchych w Grudziądzu i Polski Związek Niewidomych W Grudziądzu.  W zorganizowanie konferencji włączył się również Oddział  ZNP w Radzyniu Chełmińskim.

Konferencja  poświęcona była zdrowiu psychicznemu uczniów oraz dzieciom słabo widzącym oraz słabo słyszącym uczęszczającym do szkoły masowej. Prelegentami byli: Olga Olszewska - lekarz psychiatra, Grażyna Szczepańska - wojewódzki koordynator Sieci Szkół Promujących Zdrowie, Krystyna Kaczorowska – Prezes Oddziału   Terenowego PZN w Grudziądzu, Elżbieta Sadowska – PZG oraz Aleksandra Otlewska i Katarzyna Kobylacka – Sikora z PPP w Grudziądzu.

Uczestnicy konferencji z uwagą i zainteresowaniem wysłuchali  wszystkich prelegentów. Dowiedzieli się jak ważne jest zdrowie psychiczne uczniów i jak o nie dbać, jak funkcjonuje dziecko  słabo widzące lub słabo słyszące w szkole masowej i jak należy z nimi pracować.

Konferencję uświetnił występ przedszkolaków przygotowanych przez nauczycielki: Kamilę Tylus –Kowalską i Beatę Czmoch. Nad całością  konferencji czuwała pedagog ze Szkoły Podstawowej Alicja Angowska - Składanowska. Wystawę prac przedszkolaków i uczniów klas I-III pod hasłem „Wiosna w oczach dziecka” i inne okolicznościowe dekoracje przegotowała grupa nauczycieli ze Szkoły Podstawowej. Prelegenci obdarowani zostali okolicznościowymi upominkami przygotowanymi przez organizatorów. Konferencja była bardzo owocna! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się kolejna.

Prezentacja pani Olgi Olszewskiej poniżej.
 Fotoreportaż