Dzisiaj jest: 28 Marzec 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

,,Ratujemy i uczymy ratować" w przedszkolu i klasach 1- 3.

Już po raz kolejny, uczniowie naszej szkoły przystąpili do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”. W lutym pierwszy raz przeszkolonych zostało 67 przedszkolaków, w maju uczniowie klas I- III.
       Cykl zajęć obejmował: szkolenia teoretyczne i szkolenia praktyczne.
Celem programu była nauka elementarnych zasad udzielania pierwszej pomocy oraz kształtowania w dzieciach umiejętności prawidłowego zachowania się w sytuacji wymagającej udzielenia pomocy osobie poszkodowanej w wypadkach. Dzięki przeprowadzonym zajęciom już najmłodsi uczniowie umieją: zabezpieczyć miejsce zdarzenia,
wezwać pomoc, ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz przeprowadzić resuscytację.
    Zajęcia przeprowadzone zostały w formie zabawy. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali tekturowe telefony oraz książeczki instruktażowe do czytania i kolorowania na temat udzielania pierwszej pomocy. Wiedza przekazana naszym uczniom z zakresu pomocy przedmedycznej jest bardzo ważna, przecież może uratować ludzkie życie.