Dzisiaj jest: 18 Kwiecień 2024    |    Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Zachowaj równowagę

zachowaj rownowage 6f010

W roku szkolnym 2013/2014 placówki Zespołu Szkół w Radzyniu Chełmińskim: Przedszkole Samorządowe, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum rozpoczęły wdrożenie projektu pt. ,,Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”. Projekt realizowany przez Instytut Żywności i Żywienia współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej będzie trwał do czerwca 2015r.

Celem programu jest wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej u dzieci i młodzieży poprzez kształtowanie prozdrowotnych postaw i w konsekwencji, zapobieganie rozwojowi nadwagi i otyłości oraz innym chorobom przewlekłym.

We wszystkich placówkach Zespołu Szkół wdrażanie zasad prawidłowego stylu życia dotyczył będzie kilku zagadnień m.in. realizacji programowych treści zdrowotnych i edukacyjnych programów zdrowotnych, kontynuacji wspólnych śniadań, zwiększania odsetka uczniów korzystających z obiadów, oferowania prozdrowotnego asortymentu produktów spożywczych dostępnych na terenie szkoły, a także wprowadzania różnych codziennych form aktywności fizycznej wśród uczniów.

Sądzimy, że podjęte w Zespole Szkół działania wpłyną korzystnie na przyszłe zdrowie i ukształtowanie prozdrowotnych nawyków całej społeczności szkolnej, a po spełnieniu odpowiednich kryteriów zamieszczonych na poniższych stronach:

przyczynią się do otrzymania przez Przedszkole, Szkołę Podstawową i Gimnazjum certyfikatu Szkoły / Przedszkola Przyjaznej/emu Żywieniu i Aktywności Fizycznej.

Mariola Marcinkowska - szkolny koordynator projektu