Dzisiaj jest: 25 Kwiecień 2024    |    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Ania - Mistrzem Polski

Po raz pierwszy w dziejach naszego gimnazjum wśród uczniów mamy podwójną złotą medalistkę, jest nią Anna Malas uczennica klasy II a.

W dniach od  28 lutego - 1 marca 2015 roku w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski  w Armwrestingu, na których Ania zdobyła dwa złote medale oraz tytuł Mistrza Polski Juniorów do lat 18-tu w wadze do 45 kg w siłowaniu na obie ręce.

Ania trenuje w Grudziądzkim klubie sportowym „Arm Fanatic Sport Grudziądz”.  Zainteresowała się tym sportem dzięki bratu Sławkowi, który już od ponad pięciu lat trenuje i osiąga liczne sukcesy w tej dziedzinie sportu.

Trenerem Ani jest Marlena Wawrzyniak, z zawodu  nauczycielka wychowania fizycznego oraz czynna zawodniczka, założycielka klubu. Swoją przygodę  z siłowaniem na rękę Ania zaczęła całkiem niedawno bo 3 miesiące temu. Na treningi jeździ w soboty i niedziele co nie koliduje z zajęciami szkolnymi. Podczas treningu wykonuje przeróżne ćwiczenia wzmacniające ręce i poprawiające jej kondycję.

Przystępując do swojej kategorii wiekowej Ania musiała schudnąć do 45 kg co wymagało od niej ciężkiej pracy i ścisłej diety, najtrudniejszym wyrzeczeniem było całkowite wyeliminowanie słodyczy.

Ania bardzo cieszy się z tytułu Mistrza Polski Juniorów, choć jest to mało popularna dyscyplina sportu zamierza rozwijać swoją pasję. Jest to przygoda, którą będzie pamiętać przez całe życie.

Jesteśmy dumni z tak wielkiego osiągnięcia, naszej uczennicy. Ani życzymy dalszych sukcesów sportowych i czekamy na kolejne medale.

• ania_2015_003
  • ania_2015_004