Dzisiaj jest: 24 Wrzesień 2020    |    Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
1
6
7
2
3
4
5

Komunikaty Szkoły Podstawowej

Dzień Sybiraka 2020

17 września 2020 mija 81. rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Tradycyjnie obchodzony jest wtedy w naszym mieście Dzień Sybiraka.

Starosta Grudziądzki - Pan Adam Olejnik, Burmistrz Miasta i Gminy Radzyń Chełmiński - Pan Krzysztof Chodubski, Dyrektor Zespołu Szkół w Radzyniu Chełmińskim - Pani Paulina Wantoch-Rekowska, Dzierżawca zamku w Radzyniu Chełmińskim a zarazem główny organizator dzisiejszej uroczystości Pani Patrycja Piłat, delegacja nauczycieli, Komitet do spraw Pomnika Sybiraka, delegacje miejscowych instytucji, 4 Drużyna Harcerska „Radzyńskie Jaszczurki” oraz mieszkańcy i goście przybyli o godzinie 13-tej pod Pomnik Sybiraka, aby upamiętnić losy tysięcy Polaków deportowanych przez Sowietów w głąb Rosji.

W surowych, nieludzkich warunkach, w dalekiej Syberii wielu z nich zmarło, a tym nielicznym, schorowanym i wycieńczonym, którym udało się powrócić do rodzin, nie wolno było mówić gdzie byli i co przeżyli.

Podczas uroczystości przypomniano historię losów zesłańców, złożono kwiaty, zapalono znicze, a harcerze pełnili honorową wartę przy pomniku.

 

  • 119609173_3524793517538909_3750681809951649181_o
  • 119640472_3524801134204814_575176931463356332_o
  • 119643138_3524796184205309_4486587458225471363_o
  • 119645782_3524796827538578_8840416765926194989_o
  • 119660279_3524793550872239_952604153404366564_o
  • 119661425_3524797057538555_331698848254909349_o

Zdrowo i bezpiecznie

W ostatnim tygodniu czerwca podsumowany został konkurs plastyczny „Żyję zdrowo i bezpiecznie w obecnych czasach”. Jury w składzie: p. Beata Czmoch, p. Barbara Schodowska i p. Ewelina Zakrzewska dokonały wyboru najlepszych prac.

Kategoria I – III

I miejsce – Patrycja Klimek kl. 3B

Wyróżnienia: Filip Kurnik kl. 1A

Hanna Utnicka kl. 1A

Emilia Składanowska kl. 2B

                                    

Kategoria IV – VI

I miejsce – Jakub Żyła kl. 5C

Wyróżnienia: Roksana Sałatowska kl. 6B

Daria Bednarczyk kl. 4B

Tatiana Godycka kl 4A

 

Kategoria VII – VIII

I miejsce – Eliza Bednarczyk kl. 7B

 

Zwycięzcy konkursu zostali obdarowani nagrodami ufundowanymi przez Urząd Miasta i Gminy w Radzyniu Chełmińskim oraz Miejsko - Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy.

  • Daria Bednarczyk kl 4B
  • Eliza Bednarczyk kl 7B (1)
  • Emilia Składanowska kl 2B
  • Filip Kurnik kl 1A
  • Hanna Utnicka kl 1A
  • Jakub Żyła kl 5C
  • Natalia Ziemińska kl 5B
  • Roksana Sałatowska kl 6B
  • Tatiana Godycka kl 4A

 

HARMONOGRAM ODBIORU ŚWIADECTW

Piątek, 26.06
8:00 – 9:30 kl. VIII a
9:30 – 11:00 kl. VIII b
11:00 – 12:00 kl. IV a
12:00 – 13:00 kl. V b
13:00 – 14:00 kl. VII a
14:00 – 15:00 kl. VII b

Poniedziałek, 29.06.
8:00 – 9:00 kl. VI b
9:00 – 10:00 kl. V a
10:00 – 11:00 kl. V c + V d
11:00 – 12:00 kl. VI a
12:00 – 13:00 kl. IV b
13:00 – 14:00 kl. VI c

Wtorek, 30.06.
8:00 – 8:45 kl. I a
8:45 – 9:30 kl. I b
9:30 – 10:15 kl. I c
10:15 – 11:00 kl. II a
11:00 – 11:45 kl. II b
11:45 – 12:30 kl. III a
12:30 – 13:15 kl. III b
13:15 – 14:00 kl. III c

Świadectwa będą wydawane przez wychowawców klas przy głównym wejściu, a jeśli pogoda będzie sprzyjająca – na zewnątrz.

Serdecznie zapraszamy!

  • 100_3553

Konkurs plastyczny klas I-III

Zakończył się szkolny konkurs plastyczny " Jak wyobrażasz sobie bezpieczne spędzenie wakacji w obecnych czasach ?"

Wyniki konkursu:

Wyróżnienia:

Kl. I a - Filip Kurnik

Kl. I b - Julia Lewandowska

Kl. I c - Lena Czepłowska, Jagoda Dobrzyńska, Daniel Kowalski

Kl. III a - Bartek Piotrowski, Nikola Wojdak, Blanka Zembrzuska

Organizator konkursu E. Matuszczak

  • 104061492_585520968741138_1316296128297582620_n
  • 103564338_621107458491382_7547447603663887782_n
  • 103686232_260372921866261_3551537591795467177_n
  • 103837286_709838603190384_4485064311824748235_n
  • 101117952_2690336587911022_1320425817561366528_n
  • 105022210_551366122225568_5463116315455388108_n
  • 104591760_264459304669376_3702896364544002516_n
  • 105023523_609697919641599_7018834978732811724_n

SUKCES W CHEŁMNIE

Zespół w składzie: Laura Kuligowska, Kacper Kądziela, Kacper Korzeniak zajął II miejsce w Konkursie Przedmiotowym z fizyki.

Gratulacje!

  • 30