Dzisiaj jest: 25 Kwiecień 2024    |    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

XV Festiwal Piosenki Krajów UE przeszedł do historii

W sobotę 7 maja, w Zespole Szkół w Radzyniu Chełmińskim odbył się XV Festiwal Piosenki Krajów Unii Europejskiej. Miłośnicy śpiewania przybyli z regionu kujawsko-pomorskiego m.in. z Grudziądza, Książek, Nicwałdu, Kowalewa Pomorskiego, Lisnowa, Łasina, Jabłonowa Pomorskiego, Boguszewa, Rudy, Zielenia, Czernikowa, Torunia, aby w językach Unii Europejskiej wykonać własne aranżacje znanych przebojów. Uczestnikami festiwalu była młodzież i dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów. W przesłuchaniach uczestniczyło 39 solistów.

Występy wokalistów oceniało jury w składzie: Dorota Berent wokalistka i instruktorka muzyczna, Agnieszka Zawidzka-Rynduch wokalistka, pedagog, instruktor wokalny, uczestniczka programu "Bitwa na głosy", Wojciech Rynduch - muzyk zespołu Cayo, kompozytor, Sebastian Gawlik - wokalista z Warszawy, laureat wielu nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, autor wielu projektów muzycznych.

Po długich obradach jury przyznało nagrody:

- w pierwszej kategorii, szkoła podstawowa (klasy I-III):

I miejsce – Zuzanna Grodzka z Jabłonowa Pomorskiego

II miejsce – Anna Korzestańska  z Torunia

III miejsce – Lola Urlich z Torunia

Wyróżnienie – Amelia Rumińska z Czernikowa

- w drugiej kategorii, szkoła podstawowa (IV-VI):

I miejsce – Rozalia Hirsch z Torunia

II miejsce – Wiktor Chmiel z Zielenia

III miejsce – Weronika Michalska z Torunia

Wyróżnienie – Natalia Arendt – z Nicwałdu

- w trzeciej kategorii, gimnazjum:

I miejsce – Marta Gronek z Grudziądza

II miejsce – Wiktoria Siwiec z Rudy

III miejsce – Agata Misiak z Grudziądza

Wyróżnienie – Oliwia Głowacka z Jabłonowa Pomorskiego

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostę Grudziądzkiego i Burmistrza Radzynia Chełmińskiego. Upominkami obdarowani zostali również pozostali uczestnicy. Dodatkową atrakcją festiwalu była wystawa przygotowana przez uczniów, rodziców i wychowawców pod hasłem „Euro 2016”. Na stoiskach zaprezentowano sylwetki sławnych piłkarzy, znane kluby piłkarskie  oraz serwowano charakterystyczne dla danego kraju potrawy kulinarne, którymi częstowano gości.

Organizatorzy dziękują Patronom, instytucjom i Rodzicom uczniów Zespołu Szkół w Radzyniu Chełmińskim za pomoc w zorganizowaniu XV Festiwalu Piosenki Krajów UE.

• Festiwal_2016_01
  • Festiwal_2016_02