Dzisiaj jest: 20 Kwiecień 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

Podsumowanie tygodnia profilaktyki

W dniach 22 - 26 maja 2017r. w ramach szkolnego tygodnia profilaktyki odbyło się wiele działań z zakresu zdrowia, bezpieczeństwa,  profilaktyki uzależnień oraz  promocji zachowań koleżeńskich. W poniedziałek odbyły się spotkania z dzielnicowymi Posterunku Policji w Radzyniu Chełmińskim na temat zagrożeń w Internecie, w kontakcie z nieznajomym, podczas drogi do i ze szkoły. We wtorek podczas  spotkań  z przewodnikami psów służbowych Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu, uczniowie poznali psa służbowego Tysona, który prezentował  elementy posłuszeństwa i obrony przewodnika. Policjanci szczegółowo omówili zasady bezpiecznego zachowania  w kontakcie z psem. Dzieci uczyły się postawy żółwia i  zadawały mnóstwo pytań dotyczących opieki nad psem i pracy z nim.

W czwartek dzieci wszystkich klas  uczestniczyły w spotkaniu ze strażakami OSP w Radzyniu Chełm., podczas którego mieli możliwość uzyskania informacji na temat pracy  strażaka i  sprzętu używanego w sytuacjach różnych zagrożeń. Bardzo ważną kwestią prezentowaną przez strażaków było  udzielanie pierwszej pomocy. Zaciekawienie tematem było ogromne. Dzieci chętnie nawiązywały kontakt i dopytywały o interesujące je zagadnienia.

Podczas tygodnia profilaktyki uczniowie klas I – VI brali udział w zajęciach „Bądź kumplem, nie dokuczaj”, w ramach których oglądali filmy dotyczące relacji koleżeńskich. Zastanawiali się dlaczego i gdzie spotykamy „dokucza-czy”, poznali trzy kroki radzenia sobie z dokuczaniem, tworzyli kodeks kumpla. Po tych zajęciach wykonywali prace na temat: „Dokuczaczu, zamiast dokuczania…” Prowadzone działania promujące koleżeńskie zachowania i udział w kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj”, pozwoliły nam uzyskać certyfikat „Klubu Kumpli”.

Podsumowaniem tygodnia profilaktyki był konkurs plastyczny „Dorastamy  zdrowo i radośnie” zorganizowany w Dniu Dziecka.  Brało w nim udział 57 uczniów szkoły podstawowej, którzy w ciekawy sposób prezentowali swoje pomysły na zachowanie zdrowia i  bezpieczeństwa. Prace  zostały wywieszone na szkolnych korytarzach, a ich twórcy zostali obdarowani nagrodami  ufundowanymi przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

• tydz_prof_001
  • tydz_prof_002