Dzisiaj jest: 28 Marzec 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Spotkanie z pośrednikiem pracy

Ósmoklasiści z naszej szkoły spotkali się z pośrednikiem pracy, Panią Elżbietą Olejnik z Młodzieżowego Centrum Kariery w Grudziądzu. Uczniowie dowiedzieli się jaka jest rola Młodzieżowego Centrum Kariery, gdzie ono się znajduje i jaką wiedzę mogą tam zdobyć. Zostali poinformowani, że chcąc znaleźć krótkoterminową pracę, np.: w ferie czy wakacje, należy zgłosić się do pośrednika pracy, który może zaoferować im pracę hostessy promującej towar w supermarkecie, czy roznoszenie ulotek. Podejmując ją, uczniowie zdobędą doświadczenie, tak bardzo przydatne w przyszłej pracy zawodowej, a przy okazji powiększą swoje kieszonkowe.

Ponadto ósmoklasiści dowiedzieli się o dalszych możliwościach kształcenia i aktualnych tendencjach na rynku pracy. Wszystko po to, aby świadomie zaplanować dalszą drogę edukacyjno-zawodową po szkole podstawowej.

Pani Elżbiecie Olejnik serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę merytoryczną.