Dzisiaj jest: 28 Marzec 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Rozmowy o odpowiedzialności prawnej

Uczniowie klas siódmych rozmawiali z policjantami p. Moniką Miękiszak i Krzysztofem Michalakiem z KMP w Grudziądzu na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Pogadanka miała na celu wyjaśnienie uczniom, jakie konsekwencje prawne mogą ponieść, kiedy wejdą w konflikt z prawem, kim jest nieletni oraz czy nieletni oznacza to samo, co małoletni. Uczniowie zostali zapoznani z pojęciem demoralizacji i jego przejawami. Dowiedzieli się także, co to jest czyn zabroniony oraz jakie konsekwencje grożą nieletnim za jego popełnienie. Ponadto policjanci uświadomili młodzieży, jakie środki wychowawcze i poprawcze, może zastosować Sąd Rodzinny i Nieletnich wobec nieletnich sprawców czynów karalnych, czy osób przejawiających cechy demoralizacji.

Policjanci przestrzegli również, że nieodpowiedzialne i bezmyślne zachowanie, często tylko po to, by zaimponować kolegom, może znacząco wpłynąć na ich dorosłe życie.

• P1080375
  • P1080379