Dzisiaj jest: 25 Kwiecień 2024    |    Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Częstochowa 2016

W czwartek 13 października uczniowie naszego gimnazjum pojechali do Częstochowy na XVI Pielgrzymkę Rodzin Szkół noszących imię Jana Pawła II. Do tej pory jeździliśmy wspólnie z młodzieżą z Zespołu Szkół w Rudzie
i III Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu. W tym roku było tylu chętnych, że mogliśmy zorganizować wyjazd sami. W opiece nad młodzieżą pomagały nam: Pani Joanna Jakubowska i Pani Izabela Zasadowska, za co serdecznie im dziękujemy.

A oto sprawozdanie jednej z uczestniczek pielgrzymki:

„Ze szkoły wyruszyliśmy o godz. 4:15 i po podróży, która minęła nam w miłej atmosferze, ok. godz. 10:00 dotarliśmy na miejsce. Na terenie klasztoru każdy uczestnik wycieczki otrzymał mały upominek w postaci odznaki, różańca oraz obrazka. Następnie udaliśmy się na wyznaczone miejsce, gdzie stały już poczty sztandarowe i delegacje przybyłych na uroczystość szkół. Msza święta pod przewodnictwem ks. biskupa rozpoczęła się o godzinie 11:00 u podnóża klasztoru. W trakcie ceremonii odczytane zostało przesłanie od prezydenta RP oraz list do Ojca Św. Franciszka. Młodzież cieszyła się, śpiewając takie pieśni jak „Barka” czy hymn ŚDM w Krakowie.

Po mszy przyszedł czas na zwiedzanie skarbca oraz chwilę wyciszenia i modlitwy w kaplicy, przed obrazem Matki Boskiej.

Późnym popołudniem udaliśmy się w drogę powrotną. Po drodze wstąpiliśmy na ciepły posiłek do zajazdu „Złoty Młyn” - koło Łodzi. Czas powrotu umilaliśmy sobie, śpiewając m.in. pieśni lednickie, a także hymn naszego gimnazjum. Do szkoły wróciliśmy ok. godz. 22.

Ten wyjazd był dla wszystkich radosnym i niezapomnianym przeżyciem.”

Agata Głowacka klasa III b

• Czestochowa_2016__001