Dzisiaj jest: 19 Maj 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Świąteczne kolędowanie

Dzień 17 grudnia 2014r. w naszym Zespole Szkół mijał niecodziennie. W tym dniu cała społeczność  szkolna miała okazję poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Już o godz. 10.00 uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami rozpoczęli ,,Świąteczne kolędowanie”. Podczas występów uczniów i rodziców mieliśmy okazję do poruszenia swoich serc  i refleksji nad potrzebą dzielenia się dobrym słowem, gestem i uczynkiem.  Ważne było również przypomnienie bożonarodzeniowych kolęd, które w wykonaniu najmłodszych uczniów przy akompaniamencie Maestro Tadeusza Kassaka brzmiały donośnie i pięknie. Uczniowie pamiętali również o przygotowaniu świątecznych życzeń, którymi na zakończenie spotkania obdarowali Dyrekcję szkoły oraz  swoich najukochańszych rodziców.

Uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej i Gimnazjum po zakończonych zajęciach wysłuchali kolęd i obejrzeli  jasełka bożonarodzeniowe  oraz podobnie jak ich młodsze koleżeństwo uczestniczyli  w humorystycznym  spotkaniu z muzyką pod kierunkiem Maestro Tadeusza Kassaka.

Dzień ten zakończył się wyjątkowo, ponieważ w trzeciej części przedświątecznej uroczystości uczestniczyli zaproszeni przyjaciele szkoły. Gośćmi byli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji lokalnych współpracujących ze szkołą, emeryci  i czynni pracownicy. Tę ostatnią część ,,Świątecznego kolędowania”  rozpoczął występ uczniów gimnazjum i chóru szkolnego. Przy dźwiękach najpopularniejszych kolęd goście mogli zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi  historii ich powstawania. Pięknych wrażeń dostarczył wszystkim godzinny koncert muzyków pod kierunkiem Maestro Tadeusza Kassaka.  Temu spotkaniu towarzyszyły także wzniosłe słowa, życzenia, dzielenie się opłatkiem oraz wspólna kolacja.

Wszystkim wychowawcom klas młodszych, ich rodzicom, opiekunom uczniów biorących udział w przedstawieniach zorganizowanych dla klas starszych i przyjaciół szkoły oraz pracownikom niepedagogicznym dziękujemy za przygotowanie tego podniosłego dnia.

Całej społeczności szkolnej życzymy jeszcze raz spokojnych, zdrowych świąt Bożego Narodzenia, a w nadchodzącym Nowym Roku spełnienia marzeń i realizacji życiowych celów.

Świąteczne kolędowanie 17.12.2014