Dzisiaj jest: 20 Maj 2024    |    Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Laureaci pojechali po laury

W środę 15 kwietnia odbyła się Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Uroczystość miała miejsce w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu.

Mieliśmy przyjemność uczestniczenia w dwóch  spotkaniach: honorujących laureatów konkursu przedmiotowego z języka angielskiego oraz z fizyki. Towarzyszyliśmy Michałowi Ornackiemu uczniowi klasy II c – laureatowi konkursu z języka angielskiego oraz Michałowi Sowińskiemu uczniowi klasy III b – laureatowi konkursu z fizyki.

Gali nadano uroczystą oprawę. Na wstępie podziwialiśmy talent wokalny jednej z laureatek w towarzystwie jej nauczycielek. Następnie pani Kurator powitała gości i podkreśliła rangę Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego. Pogratulowała laureatom za to, że prócz podstawowej nauki mają jeszcze swoje pasje i zainteresowania. Doceniła również wysiłek uczniów, nauczycieli oraz rodziców włożony w przygotowanie do konkursu przedmiotowego. Potem przedstawiono dane statystyczne ukazujące duże zainteresowanie konkursem. Przypomniano też, że laureaci zwolnieni są z przystąpienia do egzaminu gimnazjalnego i tym samym otrzymują z odpowiedniej jego części maksymalną liczbę punktów. Mają również pierwszeństwo w procesie rekrutacyjnym do wymarzonej szkoły średniej.

Wreszcie nadeszła chwila na wyróżnienia. Jako pierwszych odznaczono dyrektorów trzech gimnazjów z najwyższą liczbą laureatów i finalistów. Po czym zapraszano na scenę głównych bohaterów uroczystości – samych uczniów. Miłym akcentem była krótka prezentacja każdego z nich w czasie wręczania pucharów i zaświadczeń. Były to niezwykłe chwile, podczas których uczniowie byli bardzo przejęci a nauczyciele wzruszeni. Gratulacjom nie było końca. Byliśmy tacy dumni i szczęśliwi!

Podczas gali wręczono także dyplomy i podziękowania przewodniczącym, wiceprzewodniczącym komisji przedmiotów oraz opiekunom laureatów.

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy, abyście dalej rozwijali swoje talenty!

Krzysztof Kwak

Jacek Głuszkowski