Dzisiaj jest: 26 Kwiecień 2024    |    Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Elektrośmieci

Serdecznie  zapraszamy uczniów Zespołu Szkół w Radzyniu Chełmińskim do udziału w konkursie „ZADBAJ O ŚRODOWISKO RAZEM Z NAMI”.

Jest to ogólnopolska akcja organizowana przez z firmę Karat Elektro Recykling Sp. z o.o.

Celem konkursu jest podniesienie świadomości ekologicznej uczniów w zakresie  postępowania  ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz zużytymi bateriami.

Zasady konkursu są bardzo proste. Wystarczy zebrać jak największą masę zużytego sprzętu elektrycznego i  elektronicznego oraz zużytych baterii lub akumulatorów.

Pierwsza zbiórka elektrośmieci w naszej szkole odbyła  się 27 marca 2012r w godzinach 12.00 - 15.00

Druga zbiórka odbędzie się 22 czerwca 2012 w Radzyniu, Rywałdzie, dębiencu i Szumiłowie.

Zainteresowanych prosimy o kontakt ze szkołami, CiS-em lub sołtysami tych miejscowości.

Uwaga: Zużyty sprzęt mogą oddać również mieszkancy, firmy i instytucje. Zostanie wydane stosowne poświadczenie.

W każdej edycji wygrywa:

·      szkoła, która zbierze najwięcej (według wagi) odpadów spośród wszystkich uczestników Konkursu;

·      szkoła, która zbierze najwięcej (według wagi) odpadów w przeliczeniu na 1 ucznia danej szkoły, wśród wszystkich uczestników tej części Konkursu;

·      uczeń, który zbierze najwięcej (według wagi) odpadów spośród wszystkich uczestników Konkursu.

W każdej edycji konkursu przewidziane są bardzo atrakcyjne nagrody:

I.     W części Konkursu - Szkoła, która zbierze najwięcej odpadów spośród wszystkich uczestników Konkursu:

·        za zajęcie pierwszego miejsca – wybrana przez szkołę nagroda rzeczowa o wartości nie większej niż 10 000 zł

·        za zajęcie drugiego miejsca – sprzęt RTV

·        za zajęcie trzeciego miejsca – pomoce naukowe

II.   W części Konkursu - Szkoła, która zbierze najwięcej odpadów w przeliczeniu na 1 ucznia danej szkoły, wśród wszystkich uczestników tej części Konkursu:

·        za zajęcie pierwszego miejsca –  – wybrana przez szkołę nagroda rzeczowa o wartości nie większej niż 5 000 zł

·        za zajęcie drugiego miejsca – sprzęt RTV

·        za zajęcie trzeciego miejsca – pomoce naukowe