Dzisiaj jest: 25 Sierpień 2019    |    Imieniny: Luiza, Patrycja, Ludwik
1
6
7
2
3
4
5

Warszawa jest piękna!

W sobotę, 10 grudnia 46 uczniów naszego gimnazjum pojechało na wycieczkę do Warszawy.

W harmonogramie zaplanowano cztery miejsca zwiedzania. Pierwszym z nich był Zamek Królewski, którego historię przybliżyły nam panie przewodniczki. Było wiele ciekawych eksponatów, ale największym zaskoczeniem dla zwiedzających było zbyt małe łóżko króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Oprowadzające wyjaśniły, że w tamtych czasach ludzie sypiali w pozycji półsiedzącej.

Po zwiedzeniu Zamku kolejnym punktem był Sejm i Senat, po którym oprowadził nas poseł, pan Zbigniew Sosnowski. Przedstawił nam dawną historię i czasy współczesne polskiego parlamentaryzmu. Byliśmy w galerii Sali Posiedzeń Sejmu, przy tablicach upamiętniających posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej oraz parlamentarzystów,  którzy stracili życie w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Oglądaliśmy gablotę  z laskami marszałkowskimi, Salę Kolumnową i na koniec przeszliśmy się Korytarzem Marszałkowskim.

Po pożegnaniu z posłem udaliśmy się do Muzeum Historii Żydów Polskich „POLIN”. Jest to przepiękny gmach, w którym zgromadzona jest tysiącletnia historia narodu żydowskiego przedstawiona w różnoraki sposób z wykorzystaniem najnowszych technik multimedialnych. W trakcie zwiedzania można było poznać zwyczaje, religię i codzienne życie Żydów. Każdy z uczestników wycieczki zwiedzał wystawę indywidualnie, zatrzymywał się dłużej w miejscach, które go szczególnie zainteresowały.

Czwartym, ostatnim punktem był jarmark bożonarodzeniowy z iluminacjami świątecznymi, które pięknie się prezentowały w zapadającym nad Warszawą zmierzchem.

Pomimo wyczerpującej podróży i szybkiego tempa zwiedzania humory wszystkim dopisywały, ponieważ wycieczka zakończyła się pobytem w McDonaldzie. Najedzeni i zadowoleni, o 2300 wróciliśmy do Radzynia.

  • warszawa_gim__2016__001
  • warszawa_gim__2016__002
  • warszawa_gim__2016__003
  • warszawa_gim__2016__004