Dzisiaj jest: 20 Wrzesień 2019    |    Imieniny: Renata, Filipina, Eustachy
1
6
7
2
3
4
5

Wizyta Partnerska delegacji z Ukrainy

W dniach 18-24 września miała miejsce wizyta delegacji ze Szkoły Sanatoryjnej z Internatem z Winnik na Ukrainie. 15 uczniów i 3 nauczycieli ze szkoły partnerskiej wraz z przedstawicielami naszych uczniów i nauczycieli uczestniczyło każdego dnia w wielu ciekawych przedsięwzięciach. W programie znalazły się plastyczne warsztaty kompetencji społecznych, matematyczne łamanie głowy, piknik na Zamku, wycieczka do Torunia, wizyta w gospodarstwie rolnym, warsztaty prania, pokaz sprzętu i gotowości bojowej OSP, Policji, zwiedzanie kościoła i spacer po miasteczku. Nie zabrakło okazji do radosnej zabawy, wspólnych zmagań sportowych podczas biegu ulicznego i udziału w jubileuszowym rajdzie harcerskim oraz wielu innych atrakcji. Od razu wszyscy bardzo polubiliśmy gości. Nawiązały się przyjaźnie między młodzieżą i dorosłymi. Końcowym efektem wizyty było podpisanie umowy współpracy między naszymi szkołami oraz zasadzenie drzew przyjaźni w parku rekreacji.  Nasi goście okazali się bardzo sympatycznymi i otwartymi ludźmi. Zaimponowali nam swoją kulturą osobistą, łatwością nawiązywania kontaktów, pięknym wyrażaniem emocji i umiejętnością  wystąpień publicznych. Urzekła nas ich kurtuazja i takt. Ich występ wokalny i taneczny podczas uroczystości harcerskiej za zamku rozgrzał serca wszystkim widzom. Wiele zyskaliśmy dzięki tej wizycie.

Powodem do satysfakcji jest duże zaangażowanie ludzi przygotowujących wizytę i uczestniczących w każdym jej dniu. Bardzo gorąco wszystkim za to dziękuję.

W szczególności w pierwszej kolejności dziękuję osobom wspierającym szkołę: Panu Burmistrzowi  Krzysztofowi Chodubskiemu za zapewnienie podstaw prawnych i finansowych współpracy i osobiste zaangażowanie, Panu Przewodniczącemu Rady Miejskiej Janowi Michaliszynowi za podjęcie inicjatywy sformalizowania współpracy oraz Pani Ewie  Gajewskiej za pomoc w obsłudze przedsięwzięcia. Wielkie podziękowania dla Pani Marii Mazurkiewicz - Kujawsko - Pomorskiego Wicekuratora Oświaty, która sprawiła naszym gościom wielką przyjemność osobiście żegnając ich w Toruniu. Szczególnie gorąco dziękuję Pani na Zamku  Patrycji Piłat za ogromną pomoc i wspaniałe uatrakcyjnienie wizerunku naszego miasta i za to samo Panu Mieczysławowi Łacie a także członkiniom KGW z Zielnowa za słodki poczęstunek na zamkowym pikniku. Bardzo serdecznie dziękuję Państwu Marii i Mieczysławowi Sadowskim, których nowoczesne gospodarstwo  wywarło wrażenie na odwiedzających oraz Pani Mirosławie Kalinowskiej za warsztaty prania przeprowadzone ze wsparciem Pani Jadwigi Szatkowskiej i Marleny Żychowskiej w Zielnowie. Dziękuję Panu Grzegorzowi Jarzyńskiemu i Pani Ewie Szumlak za gościnę w Szumiłowie na warsztatach rękodzieła, pikniku, przyjęcie harcerzy a także Panu Januszowi Plocie - kustoszowi Galerii Stodoła za akcent artystyczny. Dziękuję Pani Irenie Siłakowskiej za podzielenie się swoją pasją tworzenia wyszywanych dzieł oraz jej wnuczce Agnieszce Becker. Kolejne podziękowania kieruję pod adresem Księdza Krzysztofa Fidorowicza i Pana Dariusza Erdmańskiego za zaprezentowanie skarbu naszej miejscowości - świątyni. Świetną atrakcją okazała się wizyta w jednostce OSP. Dziękuję za to Prezesom;  gminnemu - Zenonowi Karczewskiemu i  miejskiemu - Rafałowi Mielewczykowi, Komendantowi Jackowi Nelkowskiemu oraz pozostałym  druhom.  Dziękuję również  Panom Policjantom za pokazanie naszego posterunku. Gorące podziękowania składam Pani  Kasi Berent Szpręglewskiej za dokumentowanie fotograficzne wizyty oraz Panu Marcinowi Kałdowskiemu za ufundowanie i wykonanie pamiątkowego medalu.

W następnej kolejności, lecz równie gorąco dziękuję członkom naszej szkolnej społeczności: uczniom za godne pełnienie obowiązków gospodarzy, wszystkim pracownikom niepedagogicznym za godziny przygotowań i obsługę wizyty oraz  nauczycielom za wiele ciekawych realizacji działań partnerskich, opiekę nad gośćmi dbałość o stronę merytoryczną. Przy tej okazji pragnę podziękować  osobom odpowiedzialnym za odrębne przedsięwzięcia, które odbyły się w mijającym tygodniu i przy okazji bardzo uświetniły program wizyty. Dziękuję więc Pani Grażynie Zielińskiej oraz pozostałym zaangażowanym nauczycielom za przygotowanie i przeprowadzenie XIV Biegu Ulicznego. Dziękuję także Paniom Karolinie Wacławskiej i Annie Skowrońskiej za zorganizowanie X Rajdu Harcerskiego Pana Samochodzika, który stał się  bardzo ciekawym zakończeniem tego bogatego w atrakcje tygodnia. Przy tej okazji dziękuję Pani Katarzynie Walter za pokazanie swojej posesji i hodowanych na niej ptaków. Dziękuję także Panom Kazimierzowi Sobótce i Michałowi Kosowiczowi reprezentującym Starostwo Powiatowe w Grudziądzu za pomoc w organizacji Rajdu i ufundowanie podarunków dla gości z Ukrainy.

Na koniec dziękuję wszystkim niewymienionym wyżej osobom, mieszkańcom naszej gminy, sympatykom i przyjaciołom szkoły za wsparcie i miłe gesty podczas całego przedsięwzięcia.

Adam Olejnik

Dyrektor Zespołu Szkół

 • wizyta_z_ukrainy_001
 • wizyta_z_ukrainy_002
 • wizyta_z_ukrainy_003
 • wizyta_z_ukrainy_004
 • wizyta_z_ukrainy_005
 • wizyta_z_ukrainy_006
 • wizyta_z_ukrainy_007
 • wizyta_z_ukrainy_008
 • wizyta_z_ukrainy_009
 • wizyta_z_ukrainy_010
 • wizyta_z_ukrainy_011
 • wizyta_z_ukrainy_012
 • wizyta_z_ukrainy_013
 • wizyta_z_ukrainy_014
 • wizyta_z_ukrainy_015
 • wizyta_z_ukrainy_016
 • wizyta_z_ukrainy_017
 • wizyta_z_ukrainy_018
 • wizyta_z_ukrainy_019
 • wizyta_z_ukrainy_020
 • wizyta_z_ukrainy_021
 • wizyta_z_ukrainy_022
 • wizyta_z_ukrainy_023
 • wizyta_z_ukrainy_024
 • wizyta_z_ukrainy_025
 • wizyta_z_ukrainy_026
 • wizyta_z_ukrainy_027
 • wizyta_z_ukrainy_028
 • wizyta_z_ukrainy_029
 • wizyta_z_ukrainy_030
 • wizyta_z_ukrainy_031
 • wizyta_z_ukrainy_032
 • wizyta_z_ukrainy_033
 • wizyta_z_ukrainy_034
 • wizyta_z_ukrainy_035
 • wizyta_z_ukrainy_036
 • wizyta_z_ukrainy_037
 • wizyta_z_ukrainy_038
 • wizyta_z_ukrainy_039
 • wizyta_z_ukrainy_040
 • wizyta_z_ukrainy_041
 • wizyta_z_ukrainy_042
 • wizyta_z_ukrainy_043
 • wizyta_z_ukrainy_044
 • wizyta_z_ukrainy_045
 • wizyta_z_ukrainy_046
 • wizyta_z_ukrainy_047
 • wizyta_z_ukrainy_048
 • wizyta_z_ukrainy_049
 • wizyta_z_ukrainy_050